Grafolog to specjalista, którego praca polega na analizowaniu dostarczonych przez sąd bądź klienta dokumentów. Na podstawie analizy przeprowadzonej przez grafologa sąd jest w stanie podjąć decyzję w prowadzonej sprawie.
Czym jest grafologia?
Grafologia jest przede wszystkim metoda na poznanie autentyczności badanego dokumentu oraz ustalenie jego autora. Grafolog na podstawie próbki pisma jest w stanie także określić wiele różnych ciekawych faktów o twórcy danego pisma (chociażby jego płeć).
Przykładowo, grafolog jest w stanie ustalić, czy testament napisany przez daną osobę jest rzeczywisty na podstawie kilku próbek.
Praca grafologa jest dosyć trudna, osoba analizująca pismo musi być niezwykle spostrzegawcza żeby zauważyć minimalne różnice w pisaniu liter, odstępach pomiędzy nimi oraz wielkością znaków.
Metody badania pisma ręcznego✍️
Gdzie pracuje grafolog?
Z usług grafologa korzysta przede wszystkim sąd, który na podstawie przeprowadzonej analizy jest w stanie ustalić kluczowe fakty w prowadzonej sprawie.
Dzięki ekspertyzie można potwierdzić autentyczność dokumentów, czy dokumenty nie są antydatowane, są autentyczne itp.
Osoby prywatne także mogą skorzystać z usług grafologów. Przykładowo, rodzeństwo po śmierci rodziców ma spór dotyczący pozostawionego przez nich testamentu i w celu ustalenia jego autentyczności mogą skorzystać z usług grafologa lub np. w przypadku ustalenia autentyczności autografu na danym przedmiocie. (np. Na okładce płyty muzycznej)
Firmy także coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług grafologów przede wszystkim podczas prowadzonej rekrutacji.
Niech naszych czytelników nie zdziwi fakt, iż podczas rekrutacji do niektórych firm rekruter poprosi o napisanie krótkiego tekstu dla analizy grafologicznej.
To nie mit, że z naszego pisma naprawdę wiele można odczytać, niektórzy lekarze głównie psycholodzy uczą się grafologii po to, aby być w stanie ustalić stadia choroby psychicznej także na podstawie pisma pacjenta.
Uważajcie komu powierzacie swoje pismo żeby wiele o sobie nie zdradzić!
Jak zostać grafologiem, co jest wymagane?