Czy zasadnicza służba wojskowa wlicza się do emerytury wojskowej?

Czy zasadnicza służba wojskowa wlicza się do emerytury wojskowej
Karsten Winegeart

Dużo osób, które miały doczynienia ze służbą w struktruach państwowych ma problem z ustaleniem ilości miesięcy/lat, które mogłyby się zaliczyć podczas ustalania wysokości emerytury.


Zgodnie z art. 13 ust. 1 pkt 2 ustawy, która norumuje wyliczenie wysługi emerytalnej funkcjonariusza służby wojskowej. Znajdziemy wzmiankę, iż zasadnicza służba wojskowa zalicza się do wyliczania wysokości emerytury wojskowej.

💡
Zobacz jakie pytania zadają dostając się do służby we wpisie:
Jakie pytania zadają na wariografie dostając się do straży granicznej?

Wszystko ma swoją kolej.