7 cze 2022 3 min read

Jak ukryć pieniądze przed rozwodem?

Jak ukryć pieniądze przed rozwodem?
Table of Contents

Przed rozwodem chcielibyśmy, aby większość środków, która była w posiadaniu obu małżonków trafiła w jak największym stopniu do nas. Niezależnie od tego czy jest to wina nasza czy małżonka.

Już sam rozwód nie należy do najtańszych. Koszty sądowe w zależności od stopnia skomplikowania sprawy wyniosą nas od 2000zł wzwyż. Będą one wyższe, jeśli zgromadzony w trakcie małżeństwa majątek zechcemy przed sądem podzielić.

Jeżeli przed ślubem nie mieliśmy z partnerem intercyzy to nie martw się istnieją sposoby na to, aby ukryć środki przed swoim partnerem.

Podziałowi przy rozwodzie będą podlegać wszystkie wspołnie zgromadzone dobra. Mowa tu o środkach zgromadzonych na lokatach, rachunkach oszczędnościowych i na zwykłym koncie. Jeśli zarobiliśmy je będąc w związku małżeńskim, będziemy musieli się nimi „podzielić”.

Jakie są sposoby na ukrycie pieniędzy przed rozwodem?

Rozdzielność majątkowa

Najlepszym sposobem na to, aby zabezpieczyć pieniądze przed rozwodem jest ustanowienie rozdzielności majątkowej (zwanej także intercyzą). Ciekawym aspektem jest fakt, iż intercyzę można nawet podpisać po ustawnowieniu związku małżeńskiego.

Starajmy się żeby sąd nie dzielił majątku pomiędzy małżonkami. Może się okazać, że rozwód będzie kosztowny, ale także zakładana do otrzymania przez nas kwota będzie o wiele mniejsza.

Poza tym istnieje kilka sposobów na to, aby ukryć przed małżonkiem dotychczas posiadane pieniądze. Są to alternatywne zasoby przenoszące wartość i dodatkowo są poza możliwościami sądu.

Kryptowaluty

Jednym ze sposobów ukrycia pieniędzy przed rozwodem będzie zakup kryptowalut. Są one jednym z lepszych sposóbów na to, aby ukryć pieniądze przed małżonkiem. Pamiętaj, aby kupując kryptowaluty dokonwyać zakupu w gotówce, na renomowanych giełdach takich jak np. Kanga Exchange.

sposoby na ukrycie pieniędzy przed rozwodem

Kryptowaluty ponadto są poza widokiem systemu finansowego, dzięki czemu sądy nie będą w stanie sprawdzić ile finalnie pieniedzy w wirtualnej walucie posiadamy.

Kolejnym dużym plusem kryptowalut jest ich łatwość w przenoszeniu, czyli możemy tak naprawdę posiadać setki milionów na swoim telefonie i nie musimy fizycznie przenosić wartości jak to wygląda w przypadku gotówki.

Gotówka

Stara dobra gotówka także będzie dobrym sposobem na ukrycie pieniędzy przed małżonkiem. Dobrym sposobem jeżeli co miesiąc wpływają pieniądze na konto jest wypłacnie co miesiąc ustalonej przez nas kwoty, która będzie poza obiektem zaintersowania małoznka oraz sądu.


Zupełnie łatwiej będzie nam wytłumaczyć się w sądzie, że wydaliśmy po prostu te pieniadze posiadając jakąkolwiek historię wypłat z naszego konta bankowego.

Minusem posiadania gotówki, jest problem z jego przechowaniem ponieważ przechowyanie gotówki w nieodpowiednim miejscu może doprowadzić do ich zniszczenia. Ponadto nieumiejętne ukrycie gotówki może skutkować się jej zagubieniem lub kradzieżą.

ukrywanie pieniędzy przed małżonkiem

Metale szlachetne - złoto i srebro

Bardzo podobny sposób co w przypadku gotówki, jednak na samym początku musimy nauczyć się odróżniać fałszywki od oryginałów, co dla niektórych w przypadku braku odpwiedniej ilości czasu może okazać się utrapieniem.

Na pewno nie będzie problemu ze znalezieniem dealera srebra czy złota w naszym mieście, upierając się złoto możemy nawet sprzedać u złotnika.

Metale szlachetne w przeciwieństwie do gotówki jedną dużą zaletę, a mianowicie monety zarówno srebrne jak i złote nigdy nie zgniją. Co może być dużym plusem w przypadku długo przeciągających się spraw sądowych.

Jak ukryć pieniądze przed rozwodem

Podsumowując

Najlepszym rozwiązaniem będzie jeżeli dogadasz się ze swoim partnerem. Ustalcie co do kogo należy oraz postarajcie się uniknąć rozprawy sądowej, najlepiej zawsze rozstać się w pokoju.

Great! You’ve successfully signed up.
Welcome back! You've successfully signed in.
You've successfully subscribed to Biegły grafolog blog⚖️.
Your link has expired.
Success! Check your email for magic link to sign-in.
Success! Your billing info has been updated.
Your billing was not updated.